discography
1997 szym lutos

KAROL SZYMANOWSKI / WITOLD LUTOSŁAWSKI

String Quartets

1997

Kwartet Śląski

Karol Szymanowski: I Kwartet smyczkowy, II Kwartet smyczkowy
Witold Lutosławski: Kwartet smyczkowy

Nagrano w lutym 1997 w Studio Koncertowym im. W. Lutosławskiego, Polskie Radio, Warszawa.
C&P 1997 CD ACCORD, ACD 037

"Kwartet Śląski... Cóż, jak zwykle prezentuje swą znakomitą formę. Gra z nerwem, żarem, ale i z wielką wrażliwością. W partiach pełnych liryzmu wydobywa całą głębię muzyki, buduje przestrzeń dźwiękową z dużą wyobraźnią. Fragmenty dynamiczne pasjonują drapieżnym wyrazem. Kwartet odmalowuje barwnie wszelkie niuanse partytur. Demonstruje też absolutną perfekcję techniczną."
Bogumiła Mika, "Gazeta Wyborcza"12.06.1997

"To rewelacyjna płyta… Brzmienie bogate jest w barwy, plan dźwiękowy dobrze zagospodarowany… Nie byłoby takiego nagrania bez znakomitego Kwartetu Śląskiego. Perfekcja wykonawcza zdumiewa, współdziałanie muzyków zachwyca."
Mieczysław Kominek, "Studio" 1.01.1998

"Kwartet Śląski w swojej interpretacji wznosi się na wyżyny dotąd nieosiągalne; nie słyszałem jeszcze tych utworów tak granych: z tak niezwykłą subtelnością, sublimacją brzmienia, wyrafinowaniem struktury i formy, tak chciałoby się powiedzieć mistycznie - w sensie całkowitej unii z kompozytorem i jego ideą muzyki".
Bohdan Pociej, "Tygodnik Powszechny", nr 33 (sierpień 1997)

News

30 April 2023

Album Mieczysław Wajnberg vol. 7 with a Fryderyk award!

We're honoured to announce that our recording of the Mieczysław Wajnberg Quartets nos. 5 and 6, which crowns the project of recording all Mieczysław Wajnberg's compositions for String Quartet  

Concerts

03 June 2023

Katowice, NOSPR, 3.06.2023

Mieczysław Weinberg – all String Quartets – in the footsteps of dedication